icon-leczenie białych plamek

ICON – leczenie białych plamek i prosta droga do pięknych zębów

Pierwsze oznaki próchnicy

Białe plamki na gładkich powierzchniach zębów rozwijają się w wyniku mikroskopijnych uszkodzeń szkliwa. Mogą one powstawać w wyniku próchnicy i towarzyszącej jej demineralizacji, powodując, że powierzchnia szkliwa staje się bardziej miękka i porowata. Czasem taką utratę minerałów można powstrzymać dzięki ścisłemu przestrzeganiu higieny jamy ustnej i fluorkowaniu, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli się to nie uda, próchnica będzie postępować, a białe plamki zmienią się w ubytki wymagające leczenia.

Białe plamki zaburzają ogólne wrażenie estetyczne

Białe plamki są również problemem estetycznym, zwłaszcza jeśli dotyczą przednich zębów. Zęby tracą zdrowy połysk i wyglądają na zaniedbane. Ludzie, którzy cenią swój wygląd, są tym zmartwieni i uważają to za defekt, a zwłaszcza gdy w zmienionych miejscach zaczynają się pojawiać brązowe plamy.

Pomimo przypominania pacjentom przez ortodontę o koniecznej higienie jamy ustnej, irytujące białe plamki nadal pojawiają się podczas korekty zgryzu za pomocą aparatów stałych. I tu też metoda Icon może pomóc.

leczenie białych plamek

Gdy aparat ortodontyczny zostanie wreszcie zdjęty

Każdy, kto nosi stały aparat ortodontyczny, oczekuje idealnych, równych zębów. Dlatego tym bardziej czuje się rozczarowany, kiedy po zdjęciu zamków widoczne są białe plamki.

Delikatne leczenie białych plamek — aby znów poczuć pewność siebie dzięki swojemu uśmiechowi

Ale także osoby, które nigdy nie nosiły aparatu ortodontycznego, nie mogą być pewne, że białe plamki na szkliwie się u nich nie pojawią. Do tej pory jedną z dostępnych metod korygowania przebarwień były licówki ceramiczne.

Dzięki metodzie Icon dostępny jest znacznie mniej skomplikowany, łagodniejszy i zupełnie bezbolesny sposób, a do tego bardziej atrakcyjny cenowo.


Jak to działa

icon działanie
icon działanie
  1. Po krótkim przygotowaniu powierzchni zęba za pomocą żelu, wysoce upłynniona substancja akrylowa jest nakładana na białe plamki.
  2. Ten płynny „infiltrant” wchłania się w głąb zęba wypełniając drobne uszkodzenia.
  3. Po zakończeniu utwardzania przez naświetlanie ubytki są trwale wypełnione

Korzyści z leczenia metodą Icon:

  • Jeden zabieg zapewnia pożądany efekt estetyczny
  • Zdrowa tkanka zęba zostaje zachowana
  • Delikatne i bezbolesne leczenie bez borowania
  • Naturalny i równomierny kolor zębów

Zaplanuj wizytę