Implanty

Implanty stomatologiczne umożliwią Ci uśmiechanie się przez całe życie.

Implanty to zastępcze zęby, które wyglądają jak Twoje własne, i które odczuwasz jak własne.
Możesz dzięki nim jeść wszystko, na co przyjdzie Ci ochota, wolny od niedogodności związanych z protezami częściowymi, całkowitymi lub brakującymi zębami.
A co najważniejsze: implanty wyglądają i sprawiają, że czujesz je jak prawdziwe zęby.

Procedura implantologiczna

Proces wszczepienia implantu wymaga zabiegu chirurgicznego w gabinecie stomatologicznym. Taki zabieg jest w miarę bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Sprawnie przeprowadzony zabieg dla jednego implantu trwa ok. 30 minut.

Krok 1: Konsultacja/Diagnoza

Stomatolog ocenia czy implanty będą odpowiednie dla pacjenta biorąc pod uwagę stan jego zdrowia oraz warunki w jamie ustnej.

Krok 2: Wszczepianie implantu (zastępowanie korzenia)

Lekarz nacina delikatnie dziąsło w miejscu brakującego zęba i umieszcza implant bezpośrednio w kości szczęki. W przypadku niewystarczającej ilości kości własnej dodatkowo można użyć specjalnych materiałów kościozastępczych, aby implant zrósł się z naturalną kością

implanty

w trakcie procesu gojenia i z powodzeniem pełnił funkcję stałego korzenia.

K rok 3: Umieszczanie łącznika protetycznego

Po zakończeniu procesu gojenia wszczepionego implantu (od 3 do 6 miesięcy) implantolog dobiera odpowiedni łącznik, który będzie oparciem dla mocowanej później korony.

implanty

K rok 4: Dołączanie nowej, stałej odbudowy (korona lub most)

Korona lub most wykonywane są na zamówienie, indywidualnie dopasowywane tak, aby nie odróżniały się od otaczających zębów. Korona zostaje umieszczona na szczycie łącznika i tym samym zaczyna pełnić funkcje zęba stałego.

implanty