leczenie kanałowe – ENDODONCJA

Leczenie kanałowe

polega na dokładnym oczyszczeniu i chemo-mechanicznym opracowaniu kanałów, a następnie jego szczelnym wypełnieniu. Potrzeba leczenia kanałowego może pojawić się wskutek urazu zęba, ze wskazań protetycznych, a także z powodu  zainfekowanej miazgi, która może być również przyczyną  stanu zapalnego tkanek otaczających korzeń zęba.
Zapalenie miazgi zęba objawia się bólem ropniem lub przetoką, proces ten może również toczyć się bezobjawowo.

Dzięki nowoczesnym technikom i metodom możliwe jest przeprowadzenie leczenia endodontycznego (kanałowego) podczas jednej wizyty w znieczuleniu, bez konieczności zatrucia zęba.

Wszelkie patologiczne zmiany widoczne są na zdjęciu rentgenowskim, które w naszym gabinecie wykonujemy na miejscu – dysponujemy nowoczesnym aparatem eXTend RTG Myray i radiowizjografią  Zen-X Myray.

W naszym gabinecie stosujemy nowoczesny Mikromotor X-smart Dentsply do chemo-mechanicznego opracowywania kanałów – co umożliwia nam bardzo dokładne i szybkie oczyszczenie kanałów – pilniki Wawe One. Do wypełniania kanałów  stosujemy system gutaperki na ciepło (CALAMUS – Dentsply) dzięki czemu mamy możliwość bardzo szybkiego i szczelnego wypełnienia kanałów.

Mikromotor X-smart Dentsply CALAMUS – Dentsply radiowizjografia Zen-X Myray eXTend RTG Myray


Umów się na wizytę i wysłuchaj opinii specjalisty – kontakt