Profilaktyka stomatologiczna

W naszym gabinecie przeprowadzamy kompleksowe wizyty higienizacyjne.

Podczas wizyty wykonujemy:

1. Usunięcie kamienia nazębnego (scaling)

Oczyszczanie zębów z twardych złogów, zabieg połączony jest z polerowaniem zębów, ponieważ gładka powierzchnia zębów zabezpiecza przed odkładaniem się płytki nazębnej.

2. Piaskowanie zębów 

Piaskowanie zębów polega na usunięciu osadów i przebarwień pochodzenia zewnętrznego (papierosy, kawa, herbata, pokarmy).
Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego urządzenia – specjalny proszek stomatologiczny ze spręzonym powietrzem i wodą. Może to być zabieg samodzielny lub jako uzupełniajacy po scalingu. Zalecany jest również dla pacjentów przed rozpoczęciem wybielania zębów.

3. Lakierowanie zębów preparatami fluoru

Jest to najczesciej stosowana forma profesjonalnej profilaktyki próchnicowej. Fluor – wbudowywuje się w strukturę szkliwa i czyni go mniej podatnym na próchnicę. Taką procedurę zalecamy szczególnie u dzieci, ale także w przypadku miejsc nadwrażliwych, do miejscowej remineralizacji plam próchnicowych i do świeżo wyrżniętych zębów.

4. Lakowanie zębów

Wypełnianie bruzd i zagłębień zęba specjalnym materiałem tzw. lakiem szczelinowym.
Poprzez taką procedurę zabezpiecza się głębokie,podatne na próchnice bruzdy i szczeliny w zębach przedtrzonowych i trzonowych- redukując w ten sposób ryzyko rozwoju próchnicy.

5. Indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej

6. Porady dietetyczne

PAMIĘTAJMY, że na skuteczną profilaktykę składają się zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym,jak również zabiegi samodzielnie wykonywane przez pacjenta w domu.
Podczas wizyty w naszym gabinecie- nauczymy Cię i pokazemy Ci wszystko, co jest potrzebne do utrzymania Twoich zębów i dziąseł w całkowitym zdrowiu.
Współpracujemy z dyplomowaną higienistką, która nauczy Cię prawidłowej higieny jamy ustnej-wykonywanej codziennie w domu, ale również udzieli Ci cennych rad dotyczących profilaktyki próchnicy i wyposaży Cię w profesjonalne narzędzia marki CURAPROX oraz udzieli cennych porad dietetycznych.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ