leczenie kanałowe pod mikroskopem – endodoncja

SKUTECZNA ENDODONCJA POD MIKROSKOPEM

Ząb wymaga leczenia kanałowego, gdy bakterie próchnicowe zniszczą tkanki twarde zęba i przedostaną się do jego wnętrza (miazgi zębowej) wywołując infekcję i duży ból tkanek okołowierzchołkowych zęba.

Miazga jest połączona krwioobiegiem z całym organizmem człowieka, jest to sytuacja bardzo niebezpieczna, zarówna dla zęba i tkanek otaczających go, jak i dla zdrowia całego organizmu. Może to niekorzystnie wpłynąć na narządy wewnętrzne np. serce, nerki oraz na stawy.

Jedynym rozwiązaniem jest opracowanie mechaniczne i chemiczne komory i kanału korzeniowego, a następnie szczelne jego wypełnienie na stałe, czyli tzw. Leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Łódź
daje możliwość zachowania własnego zęba w jamie ustnej

Jak wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Niezbędne jest zdjęcie RTG – dzięki niemu możemy określić ilość i stan kanałów zębowych, jaki mają przebieg i jak są zbudowane.

Usuwamy próchnicę z korony zęba – oczyszczamy koronę zęba z bakterii próchnicogennych i opracowujemy wnętrze zęba tak, aby uzyskać dostęp do kanałów wewnątrz korzenia zębowego. Często musimy też na tym etapie odbudować ściany zęba, aby móc skutecznie i bezpiecznie wyleczyć ząb.

Oczyszczamy kanały zębowe –  czyli usuwamy zainfekowaną bakteriami miazgę z kanałów, chemicznie oczyszczamy kanały z pozostałych bakterii na ściankach.

Wypełniamy kanały i odbudowujemy ząb – kanały wypełniamy specjalnym materiałem, który uszczelnia i zapewnia ochronę przed ponowną infekcją bakteryjną. Obudowujemy ząb wypełnieniem kompozytowym lub koroną protetyczną.

SKUTECZNA ENDODONCJA POD MIKROSKOPEM

to klucz do dokładniejszego leczenia zębów, który zwiększa szansę na uratowanie zęba i zapewnia zdrowy uśmiech na długi czas

Mikroskop stomatologiczny (w naszym gabinecie stosujemy SMART OPTIC) pozwala na odnalezienie miejsc i struktur, które bez niego byłyby niewidoczne dla dentysty.

Dzięki leczeniu pod mikroskopem dentysta może zobaczyć perforację, obliterację ,zakrzywienia, jak i przewężenia kanałów.

Czasami tylko pod mikroskopem dentysta jest w stanie zobaczyć niewidoczny wcześniej kanał, który należy opracować i wypełnić.

Wykorzystanie mikroskopu pozwala na znaczne powiększenie komory zęba i dokładniejsze oczyszczenie i wypełnienie kanałów, charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem i skutecznością.

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM ułatwia nam system do mechanicznego opracowania kanałów- X-SMART i system do wypełniania kanałów gutaperką na ciepło – CALAMUS DUO.

Zaplanuj wizytę