profilaktyka

Profilaktyka i higiena stomatologiczna

Każde zabiegi lecznicze, nawet te najbardziej profesjonalne, będą zmarnowane jeśli nie będą wspierane odpowiednim dbaniem o higienę jamy ustnej i stosowaniem właściwej profilaktyki zapobiegającej pojawianiu się nowych ubytków i problemów zdrowotnych.

Zabiegi profilaktyczne – profilaktyka stomatologiczna

Odpowiednia profilaktyka stomatologiczna – pielęgnacja jamy ustnej – pomaga zapanować nad próchnicą i zmniejsza ryzyko pojawienia się nowych ubytków

Co zrobimy dla Ciebie w gabinecie

  • Skaling – oczyszczanie zębów poprzez usuwanie kamienia nazębnego specjalnym aparatem ultradźwiękowym. Zabieg ten powinno powtarzać się 1-2 razy w roku, co pozwoli ustrzec się przed próchnicą i chorobami przyzębia.
  • Piaskowanie – usuwanie osadów i przebarwień, które pojawiły się na zębach na skutek picia kawy czy palenia papierosów. Do tego celu wykorzystywane jest profesjonalne urządzenie, które przy pomocy, wody, sprężonego powietrza i specjalnego proszku usuwa nagromadzony osad.
  • Instruktaż higieny jamy ustnej – dopasowany do potrzeb i preferencji pacjenta. Pomagamy w nauce najlepszych dla niego technik szczotkowania, używania nitki dentystycznej, doradzamy w doborze dodatkowych akcesoriów i środków do higieny jamy ustnej.
  • Fluoryzacja – bezbolesna procedura dla wzmacniania szkliwa zębów i ochrony przed próchnicą. Używamy fluoru w formie lakieru, który uwalnia do szkliwa zębów jony fluorkowe lub w formie pianki, którą wkłada się do ust na kilka minut za pomocą łyżki.

Co możesz zrobić sam

  1. Dbaj o regularną higienę jamy ustnej używając odpowiedniej pasty do mycia zębów i płynu do płukania ust.
  2. Dokładnie szczotkuj zęby
  3. Unikaj produktów bogatych w cukry
  4. Pij dużo wody
  5. Regularnie umawiaj się na wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym

ZAPOBIEGANIE PRÓCHNICY

Zaplanuj wizytę