wybielanie zębów Łódź

W naszym Gabinecie stosujemy skuteczne i sprawdzone metody wybielania zębów, aby przywrócić biel Państwa uśmiechowi.

Picie herbaty, kawy i czerwonego wina, spożywanie pokarmów powodujących przebarwienie zębów powoduje stopniowe i nasilające się ciemnienie zębów.

Regularna higiena domowa niestety nie pozwala na całkowite usunięcie przebarwień, które najczęściej przenikają głęboko w strukturę zęba.

Proponujemy:

WYBIELANIE ZĘBÓW NAKŁADKOWE

wybielanie zębów nakładkowe

Wybielanie nakładkowe – wykonujemy wyciski w jamie ustnej pacjenta, na podstawie których technik przygotowuje indywidualne nakładki zębowe, które pacjent samodzielnie wypełnia w domu specjalnym żelem wybielającym i nosi przez kilka godzin (głównie w nocy).

Pacjent samodzielnie kontroluje proces wybielania w zależności od własnych potrzeb.

Wybielanie pojedynczych zębów (martwych)

Najczęściej są to zęby przebarwione na skutek leczenia kanałowego. Tutaj barwniki wysycają zęba od wewnątrz, materiał wypełniający kanał, resztki miazgi, śladowe ilości krwi. Leczenie polega na umieszczeniu specjalnego preparatu do wybielania wewnątrz komory przebarwionego zęba. Najnowsze środki do wybielania wewnętrznego nie powodują wysuszenia zęba i zwiększenia jego kruchości, więc są tym samym bezpieczne dla zęba. Ilość zakładanych wkładek do komory zęba waha się od 1 do 5, w zależności od siły przebarwienia.

Efekty uboczne wybielania

Najważniejszymi i najczęściej stwierdzanymi efektami ubocznymi wybielania jest nadwrażliwość zębiny i podrażnienie dziąseł. Nadwrażliwość zębiny jest jednym z najczęstszych powikłań wybielania zębów, niezależnie od rodzaju wybranej metody. Procedura wybielania zębów w gabinecie wydaje się być najbardziej bezpieczna ze względu na pełną kontrolę lekarza i zastosowanie odpowiedniego systemu chroniącego dziąsła. Efekt takiego wybielania jest uzyskiwany znacznie szybciej i wskutek mniejszej liczby aplikacji.
Należy jeszcze wspomnieć o możliwym spadku właściwości wypełnień poddanych działaniu środka wybielającego i różnic w odcieniu w stosunku do tkanek zęba. Dlatego po wybielaniu może okazać się konieczna wymiana niektórych wypełnień, jednak najwcześniej po okresie 2 tygodni.

efekt przed i po wybielaniu zębów
Efekty zabiegu wybielania

Zapraszamy do indywidualnych konsultacji, podczas których lekarz stomatolog dobierze odpowiednią metodę wybielania i udzieli szerszych informacji.

Zaplanuj wizytę