stomatologia zachowawcza 

Pamiętaj o regularnych kontrolach.
Zdrowe zęby to podstawa zdrowia jamy ustnej i całego organizmu!

Rutynowe wizyty kontrolne przynajmniej raz w roku i leczenie wszystkich ubytków jest bardzo ważne. Przede wszystkim należy zapobiegać próchnicy, bo ewentualne nowopowstające ubytki są wtedy mniejsze i łatwiejsze do wyleczenia.


Leczenie próchnicy

Próchnica jest chorobą zakaźną, która ma swoje początki w jamie ustnej. Niszczy ona szkliwo zębowe, co skutkuje powstawaniem ubytków. Jest to najczęściej spotykana choroba jamy ustnej, która nieleczona prowadzi do silnego bólu i kolejnych problemów związanych z zębami i dziąsłami.

Nasz Gabinet ma w swojej ofercie skuteczne sposoby walki z tą chorobą:

ikona leczenie ubytków

Leczenie ubytków

Najczęściej spotykana metodą leczenia małych i dużych ubytków jest założenie wypełnienia (plomby). Materiały używane do wypełnień są wykonywane z żywicy kompozytowej lub innych materiałów, w zależności od położenia, rodzaju i wielkości ubytku.

ikona znieczulenia zębów

Znieczulenia

Znieczulenia zapewniają bezbolesność podczas zabiegu leczenia. Są skuteczne i bezpieczne zarówno dla kobiet w ciąży jak i pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi, ponieważ lekarz indywidualnie dobiera odpowiedni rodzaj i dawkę znieczulenia.

ikona ząb leczenie bezwiertłowe

Metoda leczenia bezwiertłowego

Jest to metoda bezbolesnego opracowania (leczenia) ubytków przy użyciu abrazji powietrznej. W naszym Gabinecie stosujemy piaskarkę abrazyjną firmy SANDMAN FUTURA.

Zaplanuj wizytę